Poczta Polska uruchomiła placówkę z certyfikatem "Obiekt bez barier"
2013.05.16. 09:53
W Centrum Rehabilitacji Stocer w Konstancinie Jeziornej pod Warszawą działa już placówka pocztowa nowego modelu z certyfikatem "Obiekt bez barier". Placówka jest dostosowana do potrzeb klientów z niepełnosprawnością i obsługiwana przez osoby niepełnosprawne.
W nowej placówce dla klientów - osób poruszających się na wózkach inwalidzkich zaprojektowano szereg udogodnień, m. in. miejsce do obsługi na odpowiedniej wysokości. Również pracownicy - osoby niepełnosprawne nie napotkają w czasie pracy na żadne bariery. Wszystkie meble, urządzania sanitarne, regulatory, włączniki, przestrzenie manewrowe na zapleczu są usytuowane tak by można było z nich wygodnie korzystać.
- Poczta Polska chce dołączyć do czołówki firm społecznie odpowiedzialnych. Dla nas oznacza to m.in. ciągle zwiększanie dostępności produktów i usług dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób niepełnosprawnych. Operator narodowy musi myśleć o potrzebach wszystkich swoich klientów - podkreśla Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej.
- Cieszę się bardzo z faktu, iż Poczta Polska dołącza do grona firm otwartych na niepełnosprawność. Jest to długi proces jednak jakże ważny z perspektywy naszego środowiska. Osoby z niepełnosprawnością wciąż na swej drodze napotykają na wiele barier dlatego tak bardzo cieszy mnie fakt, że razem zmierzamy w kierunku Integracji, by niepełnosprawność nie była barierą - mówi Piotr Pawłowski , Prezes INTEGRACJI.
Poczta Polska dla niepełnosprawnych
Obecnie placówki pocztowe są dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych zgodnie z wymogami prawa pocztowego. Udogodnieniem oferowanym przez Pocztę dla osób niepełnosprawnych jest możliwość korzystania z powszechnych usług pocztowych za pośrednictwem listonoszy. Osoby niepełnosprawne poprzez pracownika poczty i bez wychodzenia z domu mogą przekazać przesyłkę do nadania oraz wpłaty na rachunki bankowe.
W ofercie Poczty Polskiej są także dwa produkty dedykowane wyłącznie osobom niepełnosprawnym. Jednym z nich jest przesyłka do odczytu przez osoby niewidome lub ociemniałe, drugim tzw. cekogram, czyli druki nadawane w stanie otwartym oraz płytki ze znakami cekograficznymi.
Od 2011 r. osoby niepełnosprawne o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, które chcą wziąć udział w wyborach mogą także głosować korespondencyjnie za pośrednictwem Poczty.
INTEGRACJA - ogólnopolska organizacja pozarządowa, aktywnie działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i opiekunów. Powstała w 1994 roku z inicjatywy Piotra Pawłowskiego, twórcy i redaktora magazynu "Integracja". Fundacja stawia sobie za cel tworzenie sprzyjających warunków, dzięki którym osoby z niepełnosprawnością będą mogły uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym w jak najszerszym zakresie.
Informacja prasowa Poczty Polskiej SA
Informacje
Artykuły Poradnik dla Filatelistów Handel Linki Usługi pocztowe Pomoc FAQ Serwis Serwisy specjalneKatalog
Znaczki Karty pocztowe Koperty pocztowe Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne Cennik znaczków wg katalogu FischerKontakt, publikacje
Formularz kontaktowy Biuletyn Filatelistyczny Zasady publikacji w serwisie KZP Nagrody dla autora i serwisuInformacje
Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.
Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.
Zobacz również
Biuletyn Filatelistyczny Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku