Znaczek z okazji 455-lecia Poczty Polskiej
2013.10.21. 09:39
Poczta Polska obchodzi w tym roku swoje 455 urodziny i emituje z tej okazji specjalny znaczek okolicznościowy. Święto Poczty Polskiej przypada na 18 października bo tego dnia w 1558 roku król Zygmunt II August założył Pocztę Królewską.
Dziś Spółka obok tradycyjnych listów, rozwija obszar paczek, logistyki oraz nowoczesnych usług bankowo-ubezpieczeniowych. Całość dopełnia coraz szersza oferta cyfrowa. Klienci Poczty Polskiej mogą korzystać z elektronicznego awizo, otrzymywać mailem lub smsem informację o doręczeniu przesyłki. Już wkrótce duża część usług pocztowych będzie dostępna w Internecie - będzie to e-znaczek, e-list i e-kartka pocztowa. To pozwoli korzystać z usług Poczty w dowolnym miejscu i czasie.
Długą historię Poczty Polskiej symbolizuje na znaczku przecięty pień dębu. Jego słoje oznaczają kolejne stulecia, w których Poczta rozwijała się i modernizowała. Dąb to symbol siły i trwałości - a tak chce przedstawiać swój wizerunek Poczta Polska, która dziś skutecznie łączy tradycję z nowoczesnością.
Wraz z emisją znaczka Poczta Polska proponuje również kopertę pierwszego dnia obiegu, opatrzoną datownikiem z liściem dębu. Na kopercie znajdą się historyczne daty związane z rozwojem poczty w Polsce: od powstania Poczty Królewskiej między XVI a XVIII wiekiem, przez wprowadzenie do obiegu pierwszego polskiego znaczka pocztowego, aż po powstanie Poczty Polskiej S.A.
Autorką projektu jest Agnieszka Sancewicz. Wartość jednego znaczka to 4,60 zł, nakład - 420. 000 tys. sztuk.
Informacja prasowa Poczty Polskiej S.A.
Informacje
Artykuły Poradnik dla Filatelistów Handel Linki Usługi pocztowe Pomoc FAQ Serwis Serwisy specjalneKatalog
Znaczki Karty pocztowe Koperty pocztowe Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne Cennik znaczków wg katalogu FischerKontakt, publikacje
Formularz kontaktowy Biuletyn Filatelistyczny Zasady publikacji w serwisie KZP Nagrody dla autora i serwisuInformacje
Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.
Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.