W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Nowe znaczki Stowarzyszenia Filatelistów Malborka

2017.04.14. 09:05

Stowarzyszenie Filatelistów Malborka we współpracy z Urzędem Pocztowym Malbork 1, kierowanym przez naczelnika, pana Kazimierza Łaskę, zrealizowało kolejny projekt.

W ramach usługi "Mój znaczek" wydano trzy znaczki przedstawiające fragmenty zabudowy malborskiego Starego Miasta. Wysokie i Niskie Podcienia - to najatrakcyjniejsze i najciekawsze architektonicznie budynki tej części Malborka, istniejące do marca 1945 roku. Liczne wojny i związane z nimi zniszczenia , dwa wielkie pożary na przełomie XIX i XX wieku nie unicestwiły do końca substancji miejskiej Starówki. Podnosiła się z gruzów i zgliszczy. II wojna światowa i decyzje podjęte odnośnie kształtu i odbudowy Malborka spowodowały, że ten kompleks architektoniczny został zrównany z ziemią . Cegła z rozbiórki zrujnowanych podcieniowych kamienic posłużyła w części do odbudowy Warszawy , reszta uległa przemieleniu.

Malbork uważany był za miasto średnio zamożne. Patrząc na stare zdjęcia i widokówki, które zainspirowały autora projektu znaczków , Jerzego Zimnickiego, prezesa SFM, i porównując je ze Starówkami Gdańska i Elbląga - malborczycy nie mieli się czego wstydzić. Wydane znaczki przypominają historię miasta, zachęcają do jej poznawania, pokazują dawny Malbork filatelistom w kraju i zagranicą. Są kolejną i ostatnią pozycją z cyklu "Dawny Malbork" wydaną w tej formie. Po "Malborskich mostach", "Latach 90-tych XIX wieku", "Stare Miasto" zamyka cykl ukazujący nieistniejące już fragmenty miasta.

Znaczki i arkusiki zainteresowani mogą nabyć w Urzędzie Pocztowym Malbork 1 lub złożyć zamówienie na adres e-mail: kazimierz.laska@poczta-polska.pl.

Wszelkie informacje na temat wydawnictwa uzyskać można pod adresem e-mail: j.zimnicki@malbork.com.pl

Na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy wszystkim filatelistom i sympatykom filatelistyki składam w imieniu własnym i członków Stowarzyszenia Filatelistów Malborka życzenia wszystkiego najlepszego, pomyślności i sukcesów budowie zbiorów i eksponatów .



Jerzy Zimnicki

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij