W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

40 lat Polskiego Związku Badmintona

2017.05.31. 09:57

Polski Związek Badmintona założono w 1977 roku. Dla porównania WBF (wówczas IBF) powstał w Anglii w 1934 r a Europejska Unia Badmintona w 1967. Zebranie założycielskie odbyło się 29 maja w Głubczycach, a formalny I Zjazd Delegatów 7 listopada w Warszawie. Wybrano na nim pierwszy Zarząd Związku.

Dziś po latach, kiedy formalnie przynajmniej PZBad i badminton pewnie mieści się na mapie sportowej i olimpijskiej Polski, Europy i Świata, można śmiało powiedzieć, że bez udziału trenerów, działaczy i zawodników z Głubczyc zapewne nigdy by się to nie udało. Np. każdy lepszy i ważniejszy reprezentant Polski musiał wcześniej czy później przejść jakiś okres szkolenia w klubie Technik lub pierwszym polskim ośrodku (centrum) olimpijskim w Głubczycach - tak jest do dziś, od ponad 40 lat. Powód do dumy i szacunku.

Zawsze zastanawiałem się jak wyglądałby Związek i co byłoby z polskim badmintonem gdyby PZBad miał siedzibę w Głubczycach?

Ponieważ zajmuję się hobbystycznie badmintonem dobre 60 lat, także w ramach PZBad, i to ja wprowadziłem ten sport do filatelistyki i kolekcjonerstwa w Polsce - uprosiłem prezesa Świętokrzyskiego Związku Badmintona, p. Zbigniewa Wojciechowskiego o pomoc w upamiętnieniu głubczyckiego spotkania kartką pocztową. Bardzo życzliwie i z aprobatą podszedł także obecny prezes PZBad dr Marek ZAWADKA. Widać jemu nie przeszkadza promocja i szacunek do przeszłości związku sportowego którym kieruje.

Poczta Polska wprowadzi kartkę w Kielcach. Datownika pocztowego nie będzie bo niezręcznie bardzo byłoby stosować go w tym mieście. Ale dla PT Kolekcjonerów i sympatyków badmintona przygotowałem opisaną poniżej pamiątkę. Znaczki na kartce skasowane są datownikiem, który na stałe stosowany jest w Kielcach (od maja 2001 r) w UP Kielce 12. Ufundował go Świętokrzyski Urząd Marszałkowski wg mojego wniosku i pomysłu. Uwidocznione są na nim akcesoria sportowe, natomiast puszczę świętokrzyską prezentują duże jodły składające się z lotek.

Całą moją korespondencję kolekcjonerską, i nie tylko, UP Kielce 12 kasuje tym właśnie datownikiem. Rozsyłaną nie tylko w kraju, także za granicę. Już 16 lat. Chętnie wykonam taką uprzejmość dla PT Kolegów i Zainteresowanych.

Pomyślałem sobie też, że skoro Poczta Polska stwarza możliwości kreowania znaczków personalizowanych, równoprawnych znaków opłaty za usługę pocztową, to grzechem byłoby nie skorzystać . Wiem, że sprawie tym przyjemność Kolegom Kolekcjonerom a także fanom badmintona na świecie.

Znaczek, podobnie jak kartka pocztowa wg projektu artysty Adama Kowalewskiego. Można go zakupić (za 8 zł) w klubie filatelistów DIVERIMENTO, tel. 668 481 715. Kartka, np. w UP w Kielce 1 kosztuje 1 zł.



Janusz Łojek

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij