W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Wielkanoc

2004.02.26. 15:23

Święta Wielkanocne to tradycyjnie czas, kiedy pragniemy podzielić się swoją radością ze Zmartwychwstania Pańskiego, wysyłając listy i kartki pocztowe do najbliższych i przyjaciół.

Poczta Polska starając się nadać świątecznej korespondencji szczególny wyraz, przygotowuje specjalne wielkanocne wydania znaczków pocztowych. Tegoroczna emisja, odwołuje się do tradycyjnej ludowej symboliki. W wielkanocnym koszyku i na świątecznych stołach, obok jajek, chrzanu, masła i wędliny, pojawia się zwykle - zajączek i baranek.

Historia zajączka, jako jednego z symboli wielkanocnych jest długa i pełna różnorodnych interpretacji. Ponad wszelką wątpliwość można natomiast stwierdzić, że najmilej widziane, nie tylko przez dzieci, są zajączki czekoladowe. W niektórych regionach kraju ciągle żywa jest tradycja obdarowywania się prezentami, które oczywiście przynosi zajączek wielkanocny.

Baranek jest najbardziej znamiennym symbolem Świąt Wielkanocnych, uosabia zwycięstwo Jezusa Chrystusa, który jak ofiarny baranek oddał swoje życie za ludzi, by następnie Zmartwychwstać i odnieść zwycięstwo nad grzechem, złem i śmiercią. Najczęściej baranek jest przedstawiany z chorągiewką, podobnie jak sylwetka Zmartwychwstałego Chrystusa.

W dniu wprowadzenia znaczków do obiegu, będzie w sprzedaży koperta Pierwszego Dnia Obiegu FDC, opatrzona datownikiem okolicznościowym stosowanym w Urzędzie Pocztowym Warszawa 1.

Podstawowe dane emisji:

projektant:Tomasz Bogusławski
ilość znaczków:2
wartości:1,25 zł, 2,10 zł,
nakład: 
- wartości 1,25 zł16.400.000 szuk,
- wartości 2,10 zł2.100.000 sztuk,
technika druku:rotograwiura
formaty znaczków:31,25 x 25,5 mm,
papier:fluorescencyjny
arkusze sprzedażne:100 znaczków
data obiegu:12 marca 2004 r.

źródło: Poczta Polska

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij