Wielkanoc na znakach pocztowych
2018.04.09. 07:13
Młodzi filateliści ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie pod opieką Bernardy Zaremby podjęli inicjatywę zorganizowania wystawy znaków pocztowych o Wielkanocy. Celem jej było ukazanie, że znaczek pocztowy to nie tylko forma uiszczenia opłaty za przesyłkę, ale również źródło tradycji oraz wiedzy religijnej i historycznej.
Okazją do przygotowania wystawy filatelistycznej były zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego oraz konkurs plastyczny, zorganizowany przez wychowawców świetlicy, na który zgłoszono 28 wspaniałych i pomysłowych prac.
Na wystawie zostały zaprezentowane zbiory pochodzące z kolekcji członków koła jak i wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską oraz znaczki wydane przez poczty wielu państw świata. Wystawę oglądało wielu uczniów. Opiekunka koła filatelistycznego opowiadała uczniom o historii i roli znaczków pocztowych. Wskazywała również aspekty religijne i tradycyjne na znaczkach pocztowych, zarówno polskich jak i zagranicznych, eksponowanych na wystawie: ostatnia wieczerza, postać Jezusa ukrzyżowanego oraz zmartwychwstałego, pisanki, palmy, wesołe kurczaczki i zajączki. Wystawa cieszyła się dużym powodzeniem. Dla wielu była okazją do poznania nowego hobby.
Podczas oglądania znaczków zrodził się pomysł na kolejny konkurs plastyczny "Najładniejszy znaczek pocztowy zaprezentowany na wystawie". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po świętach. Wystawę można było jeszcze oglądać po świętach. Opiekę nad młodymi filatelistami jest Koło PZF przy OCK w Ostrzeszowie.
Bernarda Zaremba
Informacje
Artykuły Poradnik dla Filatelistów Handel Linki Usługi pocztowe Pomoc FAQ Serwis Serwisy specjalneKatalog
Znaczki Karty pocztowe Koperty pocztowe Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne Cennik znaczków wg katalogu FischerKontakt, publikacje
Formularz kontaktowy Biuletyn Filatelistyczny Zasady publikacji w serwisie KZP Nagrody dla autora i serwisuInformacje
Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.
Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.