Prymusy - Polskie Oskary Filatelistyczne
2004.06.10. 18:18
Polska Kapituła Filatelistyczna przez cały rok zbiera wnioski na kandydatury do nominacji i w następnej kolejności nominuje trzy osoby (zespoły) w każdej kategorii do nagrody Polskiego Oskara Filatelistycznego, czyli "PRYMUSA". Same statuetki są przyznawane przez kapitułę laureatowi wybieranemu spośród nominowanych w tajnym głosowaniu.
Prymusy przyznaje się w następujących kategoriach:
Ceremonia wręczenia odbywa się w obecności najwyższych władz wojewódzkich i Prezydentów miast śląskich, w których działają Zarządy Okręgów Polskiego Związku Filatelistów.
Polska Kapituła Filatelistyczna w dniu 15 maja 2004 roku na Walnym Zebraniu, w tajnym głosowaniu, po raz szósty w historii Polskiego Ruchu Filatelistycznego nominowała następujące osoby do Oskarów Filatelistycznych - "PRYMUSÓW" za rok 2003:
W dowód uznania za promocję polskiej filatelistyki w kraju i na arenie międzynarodowej, Kapituła przyznała statuetki "PRYMUS - WZÓR":
Szósta edycja wręczania Oskarów odbędzie się 26 czerwca 2004 roku w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach w obecności zaproszonych gości oraz filatelistów wraz z osobami towarzyszącymi. Na ceremonii spodziewana jest obecność ok. 500 osób.
Program uroczystości
Datowniki okolicznościowe
(kliknij aby powiększyć)
Projekty datowników: Józef Kuczborski
Karty pocztowe
(kliknij aby powiększyć)
Projekty kart: Józef Kuczborski
Polska Kapituła Filatelistyczna
W skład Polskiej Kapituły Filatelistycznej wchodzi do 35 osób pełniących różnorodne funkcje w ogniwach Polskiego Związku Filatelistów - od zwykłego członka poprzez wystawców, sędziów, redaktorów, działaczy Okręgów po działaczy Zarządu Głównego włącznie. Zasadniczy wpływ na wysoką rangę Polskiej Kapituły Filatelistycznej miało jednak przyjęcie członkostwa przez wybitnych polskich filatelistów, takich jak np. Honorowy Prezes PZF Henryk Białek, prof. Ludwik K. Malendowicz, prof. Zygmunt Wiatrowski, Prezes ZG PZF Adam Korc i inni.
Celem Kapituły jest promocja polskich filatelistów, a szczególnie wystawców, działaczy - począwszy od koła po Zarząd Główny, jurorów, badaczy znaków pocztowych, pracujące razem zespoły, np. Zarządy Okręgów, Komitety Organizacyjne Wystaw, osoby lub zespoły znakomicie pracujące z młodzieżą, indywidualistów, którzy osiągają znaczące sukcesy w różnych dziedzinach filatelistyki, czy znakomitych autorów piszących o filatelistyce.
W kraju mamy wielu dobrych pod każdym względem filatelistów zajmujących się działalnością na rzecz własnych środowisk, którym nie zawsze jest dane przebić się swoją działalnością. Kapituła wyszukuje w całym kraju również tych znakomitych działaczy z wielkich, średnich, małych miejscowości oraz wsi, a poprzez nominacje do "PRYMUSÓW" promuje ich działalność na szczeblu kraju, na co w pełni zasługują swoim zaangażowaniem i postawą.
Marek Jedziniak, na podstawie informacji prasowej Polskiej Kapituły Filatelistycznej
Zobacz również:
Informacje
Artykuły Poradnik dla Filatelistów Handel Linki Usługi pocztowe Pomoc FAQ Serwis Serwisy specjalneKatalog
Znaczki Karty pocztowe Koperty pocztowe Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne Cennik znaczków wg katalogu FischerKontakt, publikacje
Formularz kontaktowy Biuletyn Filatelistyczny Zasady publikacji w serwisie KZP Nagrody dla autora i serwisuInformacje
Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.
Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.