W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Fischer - Przegl¹d Filatelistyczny
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

100. rocznica urodzin Witolda Gombrowicza

2004.07.30. 15:23

Przypadającą w bieżącym roku 100. rocznicę urodzin, wybitnego pisarza Witolda Gombrowicza, Poczta Polska upamiętni poprzez emisję okolicznościowego znaczka pocztowego, wpisując się tym samym w obchodzony uroczyście Rok Gombrowicza.

Witold Gombrowicz, jeden z najwyżej cenionych w świecie polskich pisarzy, autor, m.in.: "Ferdydurke", "Pornografii", "Trans -Atlantyku", "Kosmosu" i "Dziennika", urodził się 4 sierpnia 1904 r. we wsi Małoszyce koło Opatowa. Prezentowany znaczek pocztowy ukazujący podobiznę Witolda Gombrowicza, powstał na podstawie zdjęcia, które wykonał pisarzowi na balkonie willi "Alexandrine" w Vence, zimą 1965 r., artysta fotografik Bohdan Paczowski.

Prezentowana emisja jest także ukłonem Poczty Polskiej w kierunku żony pisarza Rity Labrosse Gombrowicz, która w wywiadzie udzielonym "Przeglądowi", Nr 26 (132) z 1 lipca 2002 r. powiedziała: Od lat marzę o tym, żeby ukazał się znaczek pocztowy z jego podobizną. Już sobie wyobrażam te listy z Gombrowiczem, naklejonym na kopercie. Dopiero miały "gębę".

Filateliści zwrócą zapewne uwagę na efektowną formę wydawniczą powyższej emisji - znaczki zostały wydrukowane w układzie tete - beche.

W dniu wprowadzenia znaczka do obiegu będzie w sprzedaży koperta Pierwszego Dnia Obiegu FDC, opatrzona datownikiem okolicznościowym stosowanym w Urzędzie Pocztowym Warszawa 1. Powyższy znaczek pocztowy z dniem 1 stycznia 2005 r. zostanie wycofany z obiegu i przestanie być urzędowym znakiem wartościowym, służącym do uiszczania opłat za usługi pocztowe.

Mam nadzieję, że przygotowany przez Pocztę Polską znaczek pocztowy spełni oczekiwania wielbicieli talentu Witolda Gombrowicza.

Podstawowe dane emisji:

autor zdjęcia:Bohdan Paczowski
ilość znaczków:1
wartość:1,25 zł
nakład:500.000 sztuk
technika druku:offset
format znaczka:31,25 x 39,5 mm
papier:fluorescencyjny
arkusz sprzedażny:20 znaczków
data obiegu:4 sierpnia 2004 r.,
w obiegu do 31 grudnia 2004r.

źródło: Poczta Polska

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij