W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Sanktuaria Maryjne

2004.08.05. 13:09

W popularnym cyklu wydawniczym "Sanktuaria Maryjne", realizowanym przez Pocztę Polska od 1993 r., mam zaszczyt zaprezentować Państwu siedemnaście znaczków pocztowych, na których zostały ukazane następujące wizerunki Matki Bożej:

  1. Matka Boża Miedzeńska z Kościoła Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Miedznej. W dniu wprowadzenia znaczka do obiegu w Urzędzie Pocztowym Miedzna k.Węgrowa, będzie stosowany datownik okolicznościowy.
  2. Matka Boża Świętorodzinna z Bazyliki śś. Filipa Neri i Jana Chrzciciela w Studziannej. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Radom 1.
  3. Matka Boża Sianowska z Kościoła Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Sianowie. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Sianowo k. Kartuz.
  4. Matka Boża Rywałdzka z Kościoła św. Sebastiana i Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Rywałdzie Królewskim. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Radzyń Chełmiński.
  5. Matka Boża Piekarska z Bazyliki pw. Imienia Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja Apostoła w Piekarach Śląskich. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Piekary Śląskie 1.
  6. Matka Boża Pokorna Rudzka z Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rudach. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Gliwice 1.
  7. Matka Boża Łomżyńska z Katedry św. Michała Archanioła w Łomży. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Łomża 1.
  8. Matka Boża Nieustającej Pomocy z Klasztoru ss. Karmelitanek Bosych w Niedźwiadach. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Kalisz 1.
  9. Matka Boża Rychwałdzka z Kościoła św. Mikołaja i Matki Bożej Szkaplerznej w Rychwałdzie. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Gilowice.
  10. Matka Boża Płacząca z Archikatedry św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Lublin 1.
  11. Matka Boża Dzikowska z Klasztoru Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Tarnobrzegu. Datownik okolicznościowy,będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Tarnobrzeg 1.
  12. Matka Boża Rzeszowska z Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rzeszowie. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Rzeszów 1.
  13. Matka Boża Łaskawa z Konkatedty św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz św. Piotra i Pawła w Lubaczowie. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Lubaczów.
  14. Matka Boża Fatimska z Kościoła Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny - Pani Fatimskiej w Szczecinie. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Szczecin 2.
  15. Bolesna Matka Boża Skrzatuska z Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Skrzatuszu. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Piła 4.
  16. Matka Boża Bolesna Oborska z Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Oborach. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Płock 1.
  17. Matka Boża Jasnogórska - Sanktuarium Królowej Polski na Jasnej Górze. Datownik okolicznościowy, będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Częstochowa 1.

Mam nadzieję, że prezentowane walory filatelistyczne będą cennym uzupełnieniem Państwa kolekcji.


(kliknij aby powiększyć)

Podstawowe dane emisji:

autorzy projektów:Maciej Jędrysik,
Małgorzata Osa,
Jerzy Pietras,
Ewa Libera,
Włodzimierz Terechowicz
ilość znaczków:17
wartość:po 1,25 zł każdy
nakład:po 650.000 sztuk każdego
technika druku:offset
format znaczka:31,25 x 39,5 mm
papier:fluorescencyjny
arkusz sprzedażny:20 - znaczkowy
data obiegu:14 sierpnia 2004 r.

źródło: Poczta Polska

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij