W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Er
2024
Ps
2024

Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Kolejowa Poczta Specjalna z okazji 340-lecia traktu pocztowego z Warszawy w kierunku Prus i Wrocławia przez Rawicz

2023.03.16. 11:07

27 kwietnia 2023 r. minie 340 lat, gdy król Polski Jan III Sobieski wydał dokument zobowiązując pocztmistrzów, aby poczta warszawska w kierunku Prus i Wrocławia "nie była przewożona na innej trasie niż przez Toruń, Poznań, Leszno, Nowe Bojanowo i Rawicz".

Z tej okazji Poczta Polska SA wprowadzi do sprzedaży kartkę okolicznościową. Natomiast 27 kwietnia 2023 r. w Urzędzie Pocztowym Rawicz 1 stosowany będzie stały datownik okolicznościowy związany tematycznie z tym wydarzeniem. W tym samym dniu odbędzie się przewóz przesyłek pocztą specjalną z Rawicza do Wrocławia i z Wrocławia do Rawicza. Przesyłki zostaną ostemplowane stemplem informacyjnym: "Przewieziono koleją na trasie Rawicz - Wrocław Główny" oraz "Przewieziono koleją na trasie Wrocław Główny - Rawicz".

Nakładem prywatnym wydane będą trzy wzory znaczków emisji "MójZNACZEK":

1. z kopią "Mapy Polski za panowania króla Jana Sobieskiego: wydanej w dwóchsetną rocznicę odsieczy Wiednia przez J. Szpetkowskiego", z naniesionym na mapie traktem poczty warszawskiej w kierunku Prus i Wrocławia przez Toruń, Poznań, Leszno, Nowe Bojanowo i Rawicz. Ze zwięzłym opisem traktów pocztowych przebiegających przez Rawicz od XVII w.;

2. ze szkicem budynku Poczty Polskiej w Rawiczu;

3. z kopią "Mapy Palatinatus Posnaniensis (pełna nazwa: Palatinatus Posnanensis In Maiori Polonia Primarii Nova Delineatio) - pierwszej w historii szczegółowej mapy województwa poznańskiego. Mapa autorstwa Jerzego Freudenhammera została wydana w 1645 w niderlandzkiej oficynie Joana Blaeua. Na mapie został naniesiony odcinek wielkopolski traktu poczty warszawskiej w kierunku Prus i Wrocławia przez Toruń, Poznań, Leszno, Nowe Bojanowo i Rawicz.

Na poniższych ilustracjach prezentujemy wizualizację arkusza oraz wizualizację kartki pocztowej "340-lecie traktu pocztowego z Warszawy do Wrocławia", wydanej w Rawiczu.

Kartka pocztowa może być opieczętowana okolicznościowym datownikiem "340-lecie traktu pocztowego z Warszawy do Wrocławia".

Natomiast przesyłki poczty specjalnej z Rawicza do Wrocławia będą ostemplowane stemplem informacyjnym "Przewieziono koleją na trasie Rawicz - Wrocław Główny", a z Wrocławia do Rawicza ostemplowane stemplem informacyjnym "Przewieziono koleją na trasie Wrocław Główny - Rawicz".

Zamówienia można składać w placówce pocztowej UP Rawicz 1, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 9, 63-900 Rawicz.











Tadeusz Pawłowski

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij