W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki
cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej.
Więcej informacji...
Wyłącz ten komunikat
Regulamin Sądu Konkursowego Krajowej Wystawy Filatelistycznej "Jubileusz 350 lecia Obrony Jasnej Góry" w Częstochowie
- Krajowa Wystawa Filatelistyczna "Jubileusz 350 lecia Obrony Jasnej Góry" w Częstochowie jest wystawą konkursową II stopnia, zgodnie z zasadami regulaminowymi obowiązującymi od dnia 5 marca 2005r. w Polskim Związku Filatelistów.
- Sąd Konkursowy wystawy powołany został przez Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Filatelistów Warszawie - na wniosek Przewodniczącego Głównego Kolegium Sędziów ZG PZF, w oparciu o propozycję Komitetu Organizacyjnego KWF.
- Sąd Konkursowy składa się z 11 członków w tym 3 aspirantów z głosem doradczym - w/w współpracują z 1 ekspertem oraz Komisarzem KWF.
- Ze swej strony Sąd Konkursowy wybiera na pierwszym posiedzeniu wiceprzewodniczącego i sekretarza oraz 3 prowadzących grupy robocze.
- Sąd Konkursowy ma prawo dokonać zmian w zakwalifikowaniu eksponatu do klasy, grupy i działów oraz wyłączyć eksponat z oceny.
- Przewodniczący Sądu Konkursowego ma prawo na podstawie otrzymanej od Komisarza KWF listy wystawców, wystąpić do Komisji Ekspertów o informacje, w których eksponatach na wcześniejszych wystawach ujawniono obiekty wątpliwe i fałszywe.
- Na 2 tygodnie przed terminem rozpoczęcia wystawy Przewodniczący Jury winien otrzymać od Komitetu Organizacyjnego:
- Regulamin Wystawy.
- Regulamin Sądu Konkursowego.
- Wykaz wystawców i eksponatów z podziałem na klasy (grupy wiekowe ).
- Obrady Sądu Konkursowego są tajne, a orzeczenie ostateczne. Dotyczy to również rozpatrzenia wniosków, zgłaszanych przez eksperta.
- Decyzje Sądu Konkursowego zapadają przy udziale wszystkich obecnych Członków w drodze głosowania. Rozstrzyga zwykła większość głosów, a w razie równowagi głosów decyduje głos - Przewodniczącego Sądu Konkursowego.
- Przy ocenie eksponatów Sąd Konkursowy kieruje się wytycznymi, określonymi w Regulaminie Wystawy i w Regulaminie Sądu Konkursowego.
- Sąd Konkursowy może przyznać wystawcom w klasie konkursowej dorosłych następujące wyróżnienia:
- dyplom w randze medalu:
- dużego złotego
- złotego
- dużego pozłacanego
- pozłacanego
- dużego srebrnego
- srebrnego
- posrebrzanego
- brązowego
- dyplom
- inne ufundowane nagrody specjalne, w miarę możliwości zgodnie z życzeniami ofiarodawców, jeżeli będą takie propozycje.
- W klasie młodzieżowej najwyższym wyróżnieniem jest medal duży pozłacany.
- Eksponaty nie wyróżnione przez Sąd Konkursowy otrzymują od Komitetu Organizacyjnego Wystawy zaświadczenia uczestnictwa.
- Jury przyznaje jedynie nagrody specjalne oraz nagrody dla wyróżnień medalowych dużych złotych i złotych, jeżeli Komitet Organizacyjny przekaże odpowiednią ilość nagród.
- Nagrody nie rozdzielone Sąd Konkursowy zwraca Komitetowi Organizacyjnemu, bez żadnych dodatkowych dyspozycji, dotyczących sposobu ich wykorzystania. Wykaz nagród rozdzielonych przez Komitet Organizacyjny Wystawy nie może znależć się w protokole Jury.
- Posiedzenia Sądu Konkursowego są protokołowane. Wyniki pracy Jury winny być umieszczone w protokole końcowym wystawy po zakończeniu pracy Sądu Konkursowego i podane do ogólnej wiadomości przed zamknięciem wystawy.
- Do bezzwłocznego obowiązku Członków Sądu Konkursowego należy kompletne wypełnienie i podpisanie "Arkuszy oceny eksponatów".
- Obowiązkiem Przewodniczącego Jury jest ustalenie Członków Sądu Konkursowego, którzy będą brali udział w spotkaniu: Jury - Wystawcy.
- Dokumenty Sądu Konkursowego wraz z protokołem winny być przekazane Komitetowi Organizacyjnemu Wystawy celem opracowania Palmaresu.
- Ponadto, po zakończeniu prac Sądu Konkursowego, Przewodniczący Jury przesyła bezpośrednio na ręce Przewodniczącego GKS-u następujące materiały:
- Sprawozdanie z Działalności Sądu Konkursowego
- Protokoł z pracy Sądu Konkursowego ( lub Palmares )
- Protokoły z pracy Eksperta PZF ( po 3 egz. na prawach oryginału ).
Regulamin niniejszy został zatwierdzony przez Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Filatelistów w dniu 18.05.2005r. protokoł nr 88/XVIII/2005/Prob.